POZNAJMY SIĘ

NASZA KADRA

Gosia

Założyciel Fitness Tribe, trener TRX, bodyART, instruktor fitness, treningu funkcjonalnego i Tribal Pump, trener personalny

Absolwentka warszawskiego AWF oraz SGH. Pierwszy w Polsce certyfikowany trener TRX oraz Functional Zone by PaviGym, szkoleniowiec, studio manager, instruktor w prestiżowych klubach fitness. Mastertrener szkoły TRX Polska, Good Moov oraz Open Mind Health & Fitness Idea. Autorka licznych artykułów w branżowych magazynach ( m.in. Body Life, Trainer, Fitness Biznes) oraz konsultant fitness. Jako instruktor znana z żelaznej dyscypliny. Uwielbia obserwować jak jej podopieczni osiągają zamierzone cele, zmieniają swój styl życia i zarażają się jej pasją.

Motto, które przyświeca jej na każdych zajęciach to "sprawić, by kobieta uwierzyła w siebie i poczuła się lepiej we własnym ciele"

KILKA PYTAŃ DO ...

W czym Pudzian jest gorszy od ciebie?
Jestem szybsza na 100 metrów:)

Jak sobie wyobrażasz zakończenie swojej sportowej kariery?
Nie wyobrażam sobie, bym kiedykolwiek skończyła ćwiczyć. Myślę, że wieku 70 lat, z balkonikiem lub bez, będę zakładała buty treningowe i po prostu ćwiczyła. Nieważne co, nieważne jak długo....ale będę.

Czy bywają momenty że igrasz ze zdrowiem?
Raczej nie. Kontuzja to dla mnie wyrok i ograniczenie możliwości prowadzenia zajęć, bez których nie mogę normalnie funkcjonować.

Dlaczego fitness? Czy interesowały cię bądź interesują inne sporty?
Owszem, jako dziecko uprawiałam gimnastykę artystyczną, siatkówkę, 2 lata grałam w piłkę nożną, tańczyłam tańce ludowe. Sport towarzyszy mi od zawsze, odkąd nauczyłam się chodzić.

Co jest najgorsze w byciu instruktorem fitness?
Widzę głównie same pozytywy tego zawodu. Jeśli miałabym wymienić jakiś minus to z całą pewnością byłby to brak możliwości powiedzenia sobie „dziś nie idę, nie chce mi się ''.


Czy miałaś kiedyś jakiś pseudonim?
Tak, jak zaczynałam prowadzić zajęcia na hali, jakieś 20 lat temu, uczestnicy moich zajęć mówili, że przychodzą do „pani z krzywą grzywką”.

W jakiej dyscyplinie pokonałabyś boksera wagi ciężkiej?
W jeździe na figurówkach:)

Jak myślisz w jakim kierunku będzie rozwijał się fitness?
Idziemy zdecydowanie w kierunku treningu funkcjonalnego. Celowego, skutecznego i przemyślanego treningu, który szybko i skutecznie usprawni nasze ciało. Cały świat zwariował również na punkcie crossfitu. To jest przyszłość fitnessu. Choć ostatnio kolega wspominał o tańcach na rurze odbywających się w wodzie;) Kto wie jak to się wszystko rozwinie.

Czy coś cię dzisiaj boli?
Tak, triceps po wczorajszych zajęciach

Ile masz treningów tygodniowo?
Średnio 15 godzin tygodniowo plus minus 5 godzin.

Ile powinna ważyć kobieta?
To rzecz gustu. Masa ciała nie jest wyznacznikiem atrakcyjności. Znam szczupłe dziewczyny, których ciała wcale nie przykuwają uwagi. Widziałam również takie kobiety, które ważą dużo ponad 70 kg, mają zadbane, wyćwiczone ciała i są dużo atrakcyjniejsze. Nie ilość kilogramów, ale proporcje i jego skład są dużo ważniejsze.

Pamiętasz swoje pierwsze zarobione pieniądze z fitnessu? Kiedy to było?
Tak, swoje pierwsze zajęcia fitness poprowadziłam na początku 2002 roku i zarobiłam 40 zł podczas pierwszej lekcji. To naprawdę był dla mnie wielki sukces.


Z kim chciałabyś przeprowadzić trening ze świata show-biznesu (Polska i Świat)?
Z Meryl Streep i Jack’iem Nicholsonem. Myślę, że nawiązalibyśmy ciekawą konwersację podczas treningu.

Miałaś kiedyś chwile zwątpienia?
Oczywiście,nie raz...pracując z ludźmi ciągle poddawanym się jest ocenie. Zwątpienie we własne możliwości przychodzi bo ludzie są bardzo krytyczni, czasem surowo oceniają nie tylko za umiejętności, bo trudno im je zweryfikować, ale za sposób bycia i wygląd. Trudno stanąć przed 20 nieznanymi osobami i sprostać ich oczekiwaniom, nawet ich nie znając. Praca instruktora jest trudna, bo nie tylko wymaga fachowej wiedzy z samego prowadzenia zajęć, ale również wiedzy z zakresu psychologii, socjologii, anatomii itd. Trudno to wszystko zgrać i zaprezentować przed dużą grupą ludzi. Nie pamiętam kiedy ostatnio zwątpiłam ale wiem, że po każdym załamaniu mam jeszcze większą motywację do dalszego rozwoju i pracy nad sobą.

Czego się życzy trenerom fitness?
By nie łamali sobie nóg na nartach.

Znasz swoje wymiary?
Ciała? Nie znam, bo wyznacznikiem atrakcyjności kobiety są dla mnie inne rzeczy. Uśmiech, szczerość, empatia, otwartość to są dla mnie wymiary, które określają człowieka.

Co byś zaproponowała Ryszardowi Kaliszowi w kwestii treningu?
By w ogóle go rozpoczął Wink.

Ile diet odchudzających przetestowałaś na sobie?
Niestety, jeszcze jako nastolatka skusiłam się na dietę kapuścianą. Wytrwałam w niej dość krótko, bo już drugiego dnia prosiłam o to, by dano mi coś normalnego do jedzenia. Do dziś nie mogę patrzeć na kapustę.

O czym pisałaś pracę magisterską?
Zdrowie sprawność czy uroda? Co motywuje kobiety do podejmowania aktywności ruchowej.

Najgorszy trening indywidualny w życiu?
Mam szczęście, bo zwykle trafiam na ludzi otwartych, którzy mają wolę współpracy.

Czy zdarza ci się przeklinać?
Sporadycznie.....najczęściej w samochodzie, kiedy to próbuje zdążyć na poranny trening, a ktoś przede mną się nie śpieszy.

Jeżeli miałabyś milion złotych na co byś je wydała?
Na podróże. Zapakowałabym walizki, zabrała dzieciaki i wyruszyła w nieznane choćby dziś. Jest tyle miejsc, które chciałabym jeszcze zobaczyć.

Kto jest dla ciebie autorytetem?
Nie wymienię jednego nazwiska. Autorytetów jest wiele. Lubię słuchać mądrych życiowo ludzi.

Czy jest jakiś slang fitnessowy zrozumiały tylko dla osób, które ćwiczą?
Oczywiście. Mam kilka swoich powiedzeń, które dla tych, którzy ze mną nie ćwiczą są kompletnie niezrozumiałe, a dla uczestników moich zajęć znaczą więcej niż 100 słów:)

Jak wytrzymujesz ciężki trening?
Bardzo lubię porządnie się zmęczyć. Grupa i ludzie motywują mnie do maksymalnego wysiłku.

Jak byś miała ruszyć w trasę dookoła świata, jakich państw nie mogło by zabraknąć na tej trasie i dlaczego?
Jestem ciekawa świata. Chciałabym poznać prawdziwą Afrykę, nieturystyczne Indie i wszystkie egzotyczne zakątki, gdzie ludzie żyją w swoim tempie i na swój sposób, nie dbając o to co mają, jak są postrzegani, nie martwiąc się przyszłością.

Umiesz pływać?
Studiując na AWF nie można nie umieć pływać. Studentów 1 roku możesz poznać po tym, że w każdej wolnej chwili, w przerwach spędzanych w Relaksie ćwiczą nogi do żabki ;)

Czy fitness jest dla mężczyzn?
Jest tak samo dla mężczyzn jak i dla kobiet. Wiem, że nadal panom wydaje się, że to co robimy na sali nie przyśpieszyłoby im nawet oddechu, ale jest wiele form, które są dedykowane przede wszystkim mężczyznom.

Top 5 zajęć u ciebie w Fitness Tribe?
TRX, trening funkcjonalny, Tribal Pump, Step, piłki Fitball, Aerial Fitness

Fitness Tribe to?
To moje czwarte dziecko.

Poniedziałek rano o czym myślisz?
O tym, by porządnie zmęczyć tych, którzy będą na moim porannym treningu Innocent.

gosia-sub.jpg